Marshallovy ostrovy

Marshallovy ostrovy

Marshallovy ostrovy, oficiálně Republika Marshallovy ostrovy, je ostrovní stát rozkládající se v severní části Pacifického oceánu.

Hlavní město: Majuro
Úřední jazyky: angličtina, marshallština
Měna: USD

Marshallovy ostrovy se řadí mezi zajímavé offshore destinace především proto, že místní jurisdikce umožňuje emisi akcií na majitele, což společně s využitím nominee služby zaručuje vysokou míru zachování anonymity vlastnictví. Z částečně přístupného obchodního rejstříku lze vyčíst pouze informace o existenci a adrese dané společnosti a datu, kdy byla založena.

Daňová optimalizace pomocí offshore společností není vhodná pro rezidenty EU a proto ani služby související s daňovou optimalizací neposkytujeme.

Hlavní výhody podnikání na Marshallových ostrovech

  • místní jurisdikce umožňuje emisi akcií na majitele, což společně s využitím nominee služby zaručuje vysokou míru zachování anonymity vlastnictví. 
  • obchodní rejstřík je částečně veřejnosti přístupný, lze z něj však vyčíst pouze informace o existenci a adrese dané společnosti a datu, kdy byla založena. Seznamy ředitelů a akcionářů jsou známy pouze registračnímu agentovi. Pro větší anonymitu lze využít nominee služeb
  • právní forma společnosti je International Business Company (Ltd.), Corp., Inc. a další
  • rychlé založení společnosti, zpravidla do jednoho dne
  • výše základního kapitálu není stanovena, standardním autorizovaným základním kapitálem společnost je však 50.000,- USD
  • místní jurisdikce umožňuje vydání akcií na majitele (doručitele)
  • společnosti na Marshallových ostrovech jsou osvobozeny od všech daní (za předpokladu, že podnikatelská činnost a řízení společnosti probíhá mimo území Marshallových ostrovů), nemají DIČ, neplatí DPH a ani akcionář není daněným subjektem. Platí pouze roční paušální poplatek s ohledem na výši základního kapitálu. Společnosti se základním kapitálem do 50.000,- USD platí vládě Marshallových ostrovů 450,- USD paušální daň ročně. Nemají povinnost předkládat daňové přiznání.
  • vedení účetnictví a poskytování informací o místě jeho archivace je sice povinné, nicméně účetní závěrka se nepodává
  • audit je nepovinný

Marshallovy ostrovy neuzavřely žádnou dohodu o zamezení dvojího zdanění.

Nejčastější využití společnosti na Marshallových ostrovech

Na Marshallových ostrovech se nejčastěji zakládají mateřské společnosti jiné společnosti z důvodu vysoké diskrétnosti a zachování anonymity vlastnictví.

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít