Založení a.s.

Informace o založení a.s.

Založení akciové společnosti a její vznik je v České republice velmi náročný proces, ke kterému se zpravidla vyžaduje odborná asistence.

Pokud využijete naše služby založení a.s. na klíč, tak jediné, co budete potřebovat na rozdíl od pořízení READY MADE akciové společnosti, je složení základního kapitálu v minimální výši 2.000.000,- Kč (popřípadě 30% z této částky) na bankovní účet Vaší nově zakládané a.s.

K zakládané akciové společnosti máte nyní možnost výhodně využít poskytnutí virtuálního sídla a snížit tak počet správních kontrol, pakliže využijete sídla firmy a.s. v Praze a sídlem Vaší akciové společnosti bude tedy Praha.

Pokud nemáte prostředky na složení základního kapitálu akciové společnosti, neváhejte využít naší nabídky již předzaložených ready made akciových společností, které mají svůj vklad do základního kapitálu zcela splacen námi, a novému akcionáři se tento kapitál převádí pouze "účetně" na pokladně akciové společnosti.

Daňovou výhodou akciové společnosti oproti společnosti s.r.o. je kratší časový test při prodeji akcií (3 roky) pro osvobození od daně z příjmu fyzické osoby, která tuto společnost či její akcie prodává. U s.r.o. je osvobození od daně z příjmu za prodej podílu až po 5-ti letech

Expres zápis do OR

Nově nabízíme expres zápis Vaší nově založené akciové spokečnosti do obchodního rejstříku ve lhůtě 24 hodin. 

Díky našemu expres zápisu do Obchodního rejstříku budete mít svou novou akciovou společnost zapsanou do OR v den založení společnosti! Ten samý den budete mít k dispozici výpis z OR se všemi Vašimi novými údaji. 

Založení a.s. za 39 900 Kč bez DPH včetně všech poplatků!

Akciovou společnost - společnost na klíč - Vám založíme do cca 8 pracovních dnů a to dle Vašich požadavků za nejlepší cenu 39 900 Kč bez DPH.

V ceně založení akciové společnosti je zahrnuto naprosto vše:

  • obstarání a vyplnění veškerých potřebných dokumentů  a formulářů nutných pro vznik akciové společnosti
  • notářský zápis (zakladatelská listina / zakladatelská smlouva a STANOVY a.s.)
  • ověření podpisů zakladatele akciové společnosti
  • výpis z trestního rejstříku členů představenstva a dozorčí rady založené a.s.
  • výpis z katastru nemovitostí sídla akciové společnosti
  • výpis z živnostenského rejstříku a.s.
  • ohlášení živnostenských oprávnění spadajících do živností volných pro novuo as
  • kolky a soudní poplatky za návrh na zápis založené akciové společnosti do OR
  • 100% jistota zápisu firmy a.s. na klíč do OR (vznik akciové společnosti) 

Více informací o založení akciové společnosti - co od Vás budeme potřebovat si přečtěte v sekci informace o založení a.s.

Konec anonymních akcií pro akciové společnosti

Počínaje datem 30.6.2013 došlo k dlouho proklamované změně obchodního zákona týkající se anonymních listiných akcií na majitele a to konkrétně nabytím účinnosti zákona o některých opatřeních ke zvýšení transparentnosti akciových společností. Od tohoto data již nově založená akciová společnost (např. při založení a.s. na klíč) nemůže vydat akcie na majitele v listinné podobě, čímž končí anonymita majitelů těchto akcií (akcionářů akciové společnosti).

Pokud došlo k vydání listiných akcií na majitele před tímto datem, musí jejich formu i dříve založená akciová společnost změnit nejpozději do 30.6.2014. Po této lhůtě tedy definitivně končí možnost skrytého vlastníka všech akciových společností! Akcie na majitele je / bude možné nadále vydávat, ale pouze v zaknihované formě či jako akcie imobilizované. V obou případech jsou takové akcie uloženy u depositáře cenných papírů, kterému je poskytnuta také informace o jejich majiteli. Další formou akcií akciových společností jsou akcie na jméno, na nichž je jejich majitel uveden svými osobními údaji.

Pokud byudete chtít požívat výhod anonymity akcií ve své nově zakládané akciové společnosti, doporučujeme využít za účelem skrytého vlastnictví takzvané offshore společnosti, které jsou registrované v některých daňových rájích s neveřejnými obchodními rejstříky. Standardním modelem pro skytí vlastnictví při založení a.s. bývá offshore společnost vystupující jako zakladatel a jediný akcionář akciové společnosti, přičemž tato offshore společnost je ovládána osobou, o které nemusí být ve veřejně přístupných dokumentech a rejstřících žádná zmínka.

Tento model se doporučuje i při založení nové akciové společnosti na míru. Pokud Vás toto řešení zajímá, přečtěte si více informací na stránce naší služby offshore společnosti.

 

POZOR AKCE

Ke každému založení akciové společnosti máte nyní možnost objednat naši službu POSKYTNUTÍ SÍDLA v Praze, Brně či Ostravě a to JIŽ ZA 149,- Kč měsíčně - více informací naleznete na stránce o poskytnutí sídla.

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít