Založení odštěpného závodu

Odštěpný závod zahraniční společnosti je samostatně fungující pobočka (součást) zahraniční společnosti zřízená v jiné zemi (v jiném státě než je stát sídla mateřské společnosti). Původní označení odštěpného závodu bylo před účinností NOZ "organizační složka".

Odštěpný závod jako pobočka je podřízená zakládající mateřské společnosti, nemá samostatnou právní subjektivitu a je tedy pouze jakýmsi "zástupcem" mateřské společnosti v dané zemi. Odštěpný závod umožňuje zahraniční mateřské společnosti podnikat v jiném státě bez nutnosti založit novou samostatnou společnost.

Zřízení odštěpného závodu jako pobočky je úspornější variantou k založení samostné (nové) společnosti v zahraničí. Odštěpný závod se zapisuje do obchodního rejstříku a jeho název je shodný s názvem mateřské zahraniční společnosti s tím rozdílem, že dále obsahuje dodatek "Odštěpný závod".

Profispolečnosti nabízejí službu založení pobočky - odštěpného závodu zahraniční společnosti v České republice

Pro zřízení odštěpného závodu je vždy třeba dokumentace mateřské společnosti svou formou a obsahem odpovídající legislativě státu, v němž je zřizována tato pobočka. Odštěpný závod zahraničního podniku vzniká zapsáním do obchodního rejstříku, musí mít vlastní sídlo a vlastní IČO. Tato pobočka vede samostatné účetnictví podle předpisů státu, ve kterém je zřízena, v případě zřízení organizačního závodu v České republice tedy vede účetnictví a platí daně dle právních zákonů ČR.

Odštěpný závod zahraniční společnosti má práva a povinnosti jako tuzemská firma. Založení této pobočky je ale jednodušší, při jejím zakládání není nutno skládat základní kapitál jako při zakládání kapitálových obchodních společností (např. s. r. o., a. s. či SE)

Profispolečnosti.cz nabízejí svým klientům komplexní právní a administrativní podporu při založení pobočky - odštěpného závodu zahraniční společnosti v České republice – SLUŽBU ZŘÍZENÍ ODŠTĚPNÉHO ZÁVODU. Zařídíme za Vás veškeré úřední náležitosti spojené se zřízením pobočky včetně jednání u notáře a na rejstříkovém soudu, vyřízení živnostenského oprávnění, souhlas se sídlem firmy a zápis do obchodního rejstříku.

Založení odštěpného závodu od 14 900 Kč bez DPH

Objednejte ON-LINE


Jako doplňkovou službu nabízíme našim klientům poskytnutí sídla odštěpného závoud, popřípadě výhodnou službu poskytnutí virtuální kanceláře a vedení účetnictví.


Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít