Daňové ráje v Evropě

Termín daňový ráj je obvykle spojován s exotickými destinacemi. Je sice pravda, že mnoho typických a tradičních daňových rájů je umístěno v dalekých ostrovních státech, ale s daňovými ráji se setkáme i v Evropě, dokonce v rámci Evropské unie. Známé daňové ráje v Evropě jsou zejména Kypr a Velká Británie. Obě země jsou členy Evropské unie, Kypr je i členem eurozóny.

Kyperské společnosti se nejčastěji využívají pro obchod se zbožím a službami, dále kvůli daňové optimalizaci zejména kvůli možnosti obchodování Kypru s dalšími daňovými ráji bez srážkových daní, pro poskytování úvěrů a půjček, k držbě a pronájmu duševního vlastnictví jako jsou patenty, software, know-how apod. i pro zakládání holdingových neboli mateřských společností – je zde nulová daň z dividend, z prodeje akcií či obchodních podílů apod.

Velkou Británii nejčastěji využívají tuzemské společnosti k zakládání holdingových společností za účelem zachování anonymity vlastnictví a vysoké prestiže. Britské společnosti jsou také s výhodou využívány pro obchod se zbožím a službami.

Daňová optimalizace pomocí offshore společností není vhodná pro rezidenty EU a proto ani služby související s daňovou optimalizací neposkytujeme.

 

Ještě podnikáte v nevýhodných podmínkách? Založte si offshore společnost v daňově výhodnějším státě. 

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít