Kde nejrychleji zahájit podnikání?

Vyspělé země se snaží podporovat podnikání a zlepšovat podnikatelské prostředí. Jedním z hlavních ukazatelů dokládajících přívětivost podnikatelského prostředí v zemi je snižující se časová, administrativní a finanční náročnost na založení nové firmy.

V České republice k velké smůle tuzemských podnikatelů trvá založení firmy průměrně 20 dní a podnikatel musí podstoupit hned 9 úředních procedur. Také proto je v Česku celá řada společností nabízejících prodej ready made společností s ručením omezeným i ready made akciových společností.

Začínající podnikatelé z ČR tedy mohou mnohem snadněji a rychleji začít podnikat v zahraničí. A kde je to úplně nejsnazší? Nejsnazší a nejrychlejší založení firmy nabízí Nový Zéland. Tam stačí vyplnit on-line formulář v registru společností na webových stránkách Ministerstva pro ekonomický rozvoj, kreditní kartou zaplatit cca 10 dolarů a on-line zaregistrovat jméno obchodní firmy. Mailem přijde certifikát a podnik je založen.

Podle analýzy Světové banky hodnotící rychlost založení firmy skončila Česká republika na nelichotivém 140. místě.

Celkové podnikatelské prostředí je v ČR o něco lepší než vlastní začátek podnikání. Česká republika skončila na 65. místě.

 

 

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít