Obchodní rejstřík zahraničních firem

Jednou z největších a nejvyhledávanějších výhod společností zakládaných v daňových rájích je možnost zachovat anonymitu vlastníka offshore společnosti. Daňovým rájem je země, kde je zaručen vyšší stupeň ochrany soukromí a osobních údajů podnikajících osob.

Informace o vlastnících společností je možno chránit několika způsoby. Jedním z nich je vhodná struktura společností, za tím účelem se zakládají např. holdingové neboli mateřské společnosti, které jsou tradiční třeba ve Velké Británii.

Daňové ráje se také od sebe liší mírou otevřenosti v uvolňování informací prostřednictvím veřejných registrů nebo rejstříků firem.
Jak je veřejnosti přístupný nebo nepřístupný obchodní rejstřík zahraničních firem v jednotlivých daňových rájích shrnuje následující přehledná tabulka:

Seychely Rejstřík firem není veřejně přístupný, jména akcionářů a ředitelů jsou známa pouze registračnímu agentovi
Belize Rejstřík firem není veřejně přístupný, jména akcionářů a ředitelů jsou známa pouze registračnímu agentovi
Svatý Vincent a Grenadiny Rejstřík firem není veřejně přístupný
Panama Rejstřík firem není veřejně přístupný (jména akcionářů jsou známa pouze registračnímu agentovi), jména a adresy ředitelů jsou povinně uvedeny ve stanovách společnosti, anonymita je zaručena prostřednictvím nominee služeb
Britské Panenské Ostrovy (BVI) Rejstřík firem není veřejně přístupný (jména akcionářů a ředitelů jsou známa pouze registračnímu agentovi)
USA Rejtřík firem je částečně veřejný
Kypr Rejstřík firem, ředitelů a akcionářů je veřejně přístupný
Velká Británie Registr firem je veřejně přístupný

 

Objednávejte offshore společnost od Profispolečnosti.cz již dnes.
 
Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít