Registr zahraničních firem

Přístup do registru firem v zahraničí se liší podle konkrétní země. Do některých registrů je přístup on-line. Národní registry některých členských zemí EU jsou přístupné přes Obchodní rejstřík Evropské Unie. Další země zpřístupňují registr zahraničních firem prostřednictvím svých národních obchodních rejstříků. Některé z přístupů fungují na komerční bázi, za poplatek.

Řada zemí označovaných za daňové ráje registr zahraničních firem veřejně nezpřístupňuje a tím přispívá k zachování anonymity pravých majitelů společností, které jsou v daném daňovém ráji založeny a mají v něm své sídlo.

Jednotlivé daňové ráje se ovšem od sebe liší mírou otevřenosti v uvolňování informací prostřednictvím veřejných registrů nebo rejstříků firem.

V daňovém ráji Seychely rejstřík firem není veřejně přístupný, jména akcionářů a ředitelů jsou známa pouze registračnímu agentovi. V Belize rejstřík firem není veřejně přístupný, jména akcionářů a ředitelů jsou známa pouze registračnímu agentovi. Na Svatém Vincentu a Grenadinách rejstřík firem není veřejně přístupný. Panamský rejstřík firem není veřejně přístupný (jména akcionářů jsou známa pouze registračnímu agentovi), jména a adresy ředitelů jsou povinně uvedeny ve stanovách společnosti, anonymita je zaručena prostřednictvím nominee služeb. Na Britských Panenských Ostrovech (BVI) rejstřík firem není veřejně přístupný (jména akcionářů a ředitelů jsou známa pouze registračnímu agentovi). V USA je rejstřík firem částečně veřejný. Na Kypru a ve Velké Británii jsou registry firem veřejně přístupné.

Chcete své podnikání přesměrovat na jeden z daňový rájů?Objednávejte nyní. 

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít