Zahraniční registr firem

Každá země přistupuje ke zveřejňování informací obsažených v obchodním rejstříku nebo registru firem jinak. Některé zastávají velmi otevřenou informační politiku, jiné zachovávají vysokou diskrétnost. Do některých registrů je přístup on-line. Národní registry některých členských zemí EU jsou přístupné přes Obchodní rejstřík Evropské Unie. Další země zpřístupňují registr zahraničních firem prostřednictvím svých národních obchodních rejstříků. Některé z přístupů fungují zdarma, jiné prostřednictvím komerčních firem za poplatek.

Země označované za daňové ráje registr zahraničních firem veřejně nezpřístupňují a tím přispívají k zachování anonymity skutečných vlastníků nebo manažerů společností, které jsou v daném daňovém ráji založeny a mají v něm své sídlo.

Mezi daňové ráje, které svůj obchodní rejstřík nezveřejňují vůbec, patří Seychely, Belize nebo Britské Panenské Ostrovy, kde jména akcionářů a ředitelů jsou známa pouze registračnímu agentovi. Na Svatém Vincentu a Grenadinách rejstřík firem není veřejně přístupný. Panamský rejstřík firem není veřejně přístupný, jména akcionářů jsou známa pouze registračnímu agentovi, ale jména a adresy ředitelů jsou povinně uvedeny ve stanovách společnosti. Zde je pak anonymita zaručena prostřednictvím nominee služeb. V USA je rejstřík firem částečně veřejný. Na Kypru a ve Velké Británii jsou registry firem veřejně přístupné.

Objednávejte offshore společnost u nás ještě dnes
 
Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít