Založení firmy na Seychelách

Největší výhodou společností zakládaných na Seychelách je zejména krátký termín založení, zpravidla během jednoho dne. Zákon o seychelských společnostech umožňuje zvolit název společnosti s libovolným dodatkem, např. s. r. o., a. s., GmbH., AG, Ltd., Co., LLC, apod., což zvyšuje variabilitu využití seychelské společnosti. Právní forma společnosti je IBC - International Business Company. Seychelské IBCS společnosti mají povinnost vést sídlo na Seychelách, ale valné hromady je možno pořádat kdekoli na světě.

Smlouvy o zamezení dvojího zdanění: zejména s africkými státy, ale např. i s Kyprem

Minimální počet akcionářů je 1, může to být fyzická i právnická osoba, může být nerezident. Minimální počet ředitelů je 1, také to může být fyzická i právnická osoba, může být nerezident. K vyšší úrovni anonymity se doporučuje místní jednatel.

Minimální výše základního kapitálu není stanovena. Pro seychelské společnosti je povoleno vydávání akcií na doručitele.

IBC  na Seychelách jsou osvobozeny od veškerých daní, pokud podnikatelská činnost i řízení firmy probíhají za hranicemi státu. IBC je potom formálně považována za nedaňového rezidenta, nemá přidělené DIČ, ani akcionář není daněným subjektem. Společnost platí pouze roční paušální poplatek. Daňové přiznání není požadováno.

Vedení účetnictví je povinné, ale ne účetní závěrka. Audit je nepovinný.

Rejstřík společností není veřejně přístupný, jména akcionářů a ředitelů zná pouze registrační agent společnosti.

Seychelské společnosti se nejčastěji využívají pro zakládání holdingových společností – mateřských společností jiné společnosti za účelem uchování anonymity vlastnictví, dále jsou vhodné pro přímý prodej zboží či služeb v případě, kdy není potřebné využívat systém smluv o zamezení dvojího zdanění a nehrozí riziko srážkových daní. Smlouva o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Seychelami není uzavřena. Seychelská společnost není vhodná pro přímý prodej zboží či služeb do České republiky, při přímých platbách z ČR do Seychel se uplatňují srážkové daně.

Legislativa: The International Business Companies Act 1994 ve znění pozdějších předpisů

Daňová optimalizace pomocí offshore společností není vhodná pro rezidenty EU a proto ani služby související s daňovou optimalizací neposkytujeme.

 

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít