Založení firmy v USA

Spojené státy americké (United States of America, USA) jsou velmi nenápadnou offshore zemí, která dokáže zajistit jistou míru anonymity a využívá se zejména pro holdingové účely.

Právní forma společnosti zakládané v USA je Limited Liability Company – LLC. Největší výhodou americké LLC je reputace americké společnosti, zpravidla je lepší než reputace offshore společností registrovaných ve standardních daňových rájích. Otevření účtu pro LLC u americké banky není snadné, ale s ohledem na reputaci USA není problém otevřít účet u české nebo evropské banky

Společnosti LLC mají povinnost udržovat statutární sídlo ve vybraném státě USA a mít zde i registračního agenta.

Americkou LLC lze založit zpravidla v rozmezí 3-10 dní, ale stát od státu se liší.

Minimální počet akcionářů u americké společnosti je 1, může to být fyzická i právnická osoba, může být nerezident. Americká společnost musí mít minimálně jednoho ředitele, může se jím stát fyzická i právnická osoba, může být nerezident.

Minimální výše základního kapitálu není stanovena, může být třeba i pouhý 1 USD.

Akcie na doručitele nejsou právním řádem povoleny.

Společnosti typu LLC se označují jako hybridní společnosti. Jejich společníci neručí za závazky společnosti svým osobním majetkem a příjmy společnosti mohou být zdaněny na úrovni společníků.

Pokud jsou majitelé LLC společnost nerezidenti USA, její příjmy pocházejí ze zdrojů mimo USA, pak nemá povinnost podávat daňová přiznání a její příjmy nepodléhají zdanění v USA.

Finanční výkazy není třeba podávat, audit není povinný.

Rejstřík amerických společností je částečně veřejný. Obchodní rejstříky jsou dostupné na internetu. Každý si tedy může dohledat základní informace o jednotlivých amerických společnostech, rozsah těchto informací se liší podle státu sídla společnosti.

Offshore společnosti zakládané v USA se nejčastěji využívají jako holdingové - mateřské společnosti jiné společnosti za účelem dosažení anonymity vlastnictví. Další významný důvod pro zakládání společností v USA je jejich vysoká prestiž.

Kvůli srážkovým daním a oznamovací povinnosti o bankovních účtech se americké LLC nehodí pro přímý prodej zboží či služeb.

Legislativa: International Revenue Code, 1986 ve znění pozdějších předpisů

Daňová optimalizace pomocí offshore společností není vhodná pro rezidenty EU a proto ani služby související s daňovou optimalizací neposkytujeme.

 

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít