Nové firmy – nově vzniklé a založené firmy

Chcete novou firmu? A víte, že ne každá nová firma je skutečně nová?

Nově založené firmy

Pokud si necháte založit firmu na míru, budete mít skutečně nově vzniklou firmu s novým zápisem v obchodním rejstříku. Můžete si však také koupit novou společnost ready made, která byla založená někdy v minulosti, třeba i před několika lety. Tyto ready made firmy však nikdy nevyvíjely žádnou obchodní činnost, takže je můžete považovat za nové, bez historie. Mají starší datum založení, proto mohou navodit pocit větší tradice a váženosti.

Proč by někdo nově zakládal firmu, aniž by podnikal?

Ptáte se, proč vznikají nové společnosti bez obchodní historie? Je to z jednoduchého důvodu: úmyslu později firmu prodat. Kupec potom má tu výhodu, že novou firmu získá velice rychle bez zdlouhavých procesů provázejících každé zakládání nové firmy. Takže mj. je splacený i základní kapitál firmy a vy ho tudíž už nemusíte znovu vkládat, když si novou (starou) firmu pořídíte.
Ready made firmy nejsou vždy letité firmy, může se jednat taky o prakticky nové firmy, založené teprve nedávno. Je tak na vás, zda si založíte firmu úplně od začátku nebo zda dáte přednost již založené společnosti.

Získali jste dostatek informací? Objednejte si některou z našich služeb!

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít