Reklama Google AdSense a daňové přiznání? S ready made s. r. o. výhodněji!

Hodně českých vlastníků webových stránek využívá reklamu Google AdSense. Zveřejnění této reklamy představuje poskytnutí služby do zahraničí. Příjmy z této reklamy Google v posledním roce vyplácí i v eurech, a to prostřednictvím své irské pobočky, se kterou uživatel uzavírá smluvní vztah na poskytování reklamy. Všichni uživatelé systému AdSense se musí stát plátci DPH. Ať už je uživatel systému AdSense fyzická nebo právnická osoba a i když vydělává na reklamě jenom malé částky, provize z reklamy AdSense pro něj představuje příjem ze zahraničí v rámci EU a je povinen se přihlásit k placení DPH.

Neplátce DPH musí podat přihlášku k registraci identifikované osoby do 15 dnů od umístění reklamy na webu.

Plátce DPH podává vždy po skončení zdaňovacího období – měsíčního nebo čtvrtletního - daňové přiznání k DPH. Do přiznání zapíše domácí i přeshraniční plnění. Příjem za AdSense se zapíše na řádek 21 přiznání, přitom DPH z něj uživatel neodvádí, tu platí Google.

Pokud poskytne podnikatel v daném zdaňovacím období službu do zahraničí, tedy např. umístil reklamu z Google AdSense na svůj web, musí podat i souhrnné hlášení pro EU.

Daňové přiznání je nutno podávat výhradně elektronicky na formuláři ministerstva financí, a to buďto s elektronickým podpisem, nebo přes datovou schránku.

Veškeré výše uvedené administrativní kroky nejsou pro fyzickou osobu příliš pohodlné.

Právnické osoby - společnosti s ručením omezeným, které jsou plátci daně a daňové přiznání provádějí pravidelně bez ohledu na příjmy z Google AdSense, mají s vyřízením přiznání za příjem z tohoto reklamního systému mnohem menší starosti než neplátci – OSVČ nebo identifikované osoby.

Doporučujeme Vám proto nákup ready made s. r. o. nebo založení s. r. o. na míru, které Vám ušetří čas i Vaše peníze.

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít