Sídlo firmy ve sklepě?

Mnoho majitelů nemovitostí se v dnešní snaží najít možnost zhodnocení nemovitosti. Populární se staly např. i pasivní výdělky z nemovitostí, které je možno získat poskytnutím sídla firmám.

Princip tohoto typu pasivního výdělku je velmi jednoduchý. Má-li majitel ve svém činžovním domě, rodinném domě nebo chatě vhodný prostor, který má vlastní číslo popisné, má ideální možnost nabídnout jej firmě zprostředkující sídla firmám pro umístění sídla společností. Může tedy ve své nemovitosti nabídnout sídlo společnostem s ručením omezeným nebo akciovým společnostem. Na jednu adresu lze naprosto legálně umístit neomezené množství sídel.

Kdo hledá virtuální sídlo?

Podnikatelé, kteří k provozu své firmy nepotřebují mít stálou kancelář, nebo ti, kteří často cestují nebo pracují z domova, si mohou zcela v souladu s obchodním zákoníkem zřídit sídlo své firmy na jakékoli adrese, i když se na ní oni ani jejich provozovny nebo kanceláře fyzicky nevyskytují. K tomu, aby si mohli zřídit sídlo na atraktivní adrese, ale samozřejmě potřebují získat souhlas majitele nemovitosti.

Firmy, které si objednají službu poskytnutí sídla u poskytovatele sídel, musí dát pozor na podmínky, za jakých svou smlouvu uzavírají. Poskytovatel služby musí bezpodmínečně prokázat, že má skutečně právo danou nemovitostí disponovat. Dále je nutno ověřit, že nemovitost splňuje veškeré podmínky pro sídlo firmy: Má samostatné popisné číslo, je opatřena poštovní schránkou a označena jménem a identifikačním číslem firem, kterým poskytuje sídlo, disponuje vhodnými prostorami, které je možno využít jako sídlo firmy, popřípadě nabízí službu virtuální kanceláře. V žádném případě není vhodné přijmout nabídku na sídlo firmy umístěné např. do sklepa nebo kočárkárny. Firmám s virtuálním sídlem v podobných prostorách může hrozit i postih od soudu, v krajním případě i rozhodnutí o zrušení firmy.

Firmy, které hledají virtuální sídlo, musejí především mít zajištěnou svou korespondenční dostupnost, musejí mít jistotu, že je nemine žádná důležitá poštovní zásilka z úřadů, že se z nich nestanou nedohledatelné „schránkové“ firmy, které bývají často předmětem kritiky.

Firma Profispolečnosti.cz nabízí sídlo pro firmy na mnoha atraktivních adresách v Praze i dalších městech. Ve všech sídlech jsou k dispozici minimálně nebytové kancelářské prostory, některá sídla jsou tvořena celými činžovními domy a nabízejí také služby virtuální kanceláře. S firmou Profispolečnosti.cz je pronájem virtuálního sídla nejen výhodný, ale také bezpečný.

Chcete mít sídlo nejen na lukrativní adrese ale také ve vzhledově příjemné budově? Objednávejte sídlo firmy u Profispolečnosti.cz.
 
Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít