Sídlo firmy

Sídlo firmy je adresa, která je pro společnost zapsaná v obchodním rejstříku. Každá společnost musí mít sídlo firmy. Nemusí to však být vyloženě místo, kde se nachází fyzicky, reálně. Zákon České republiky dovoluje jako sídlo firmy uvádět virtuální sídlo, tj. adresu objektu, kterou sice společnost vlastní nebo za ni platí nájem, avšak ve skutečnosti se její zaměstnanci i neživé zdroje nacházejí úplně někde jinde.

Sídlo firmy jednoznačně identifikuje adresa. Tato adresa musí být právě jedna (nemůže jich být více). Stejně tak počet sídel firmy je přesně vymezen na jedno sídlo. Společnost nemůže být zapsána do obchodního rejstříku, dokud nemá sídlo firmy. Při návrhu na zápis do obchodního rejstříku musí společnost doložit, že k adrese objektu má práva.

Během existence společnosti se může její sídlo firmy libovolně měnit, je však potřeba vždy provést související změny i v obchodním rejstříku. Nové virtuální sídlo firmy si můžete objednat u Profispolečnosti.cz, kde všechny povinné změny mohou vyřídit za vás. Můžete tak získat velmi levné a přitom prestižní sídlo firmy třeba v Praze.

Získali jste dostatek informací? Řekněte si o své vlastní sídlo firmy.

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít