Sídlo pro živnostníky

Drobní podnikatelé, zejména živnostníci, kteří ke svému podnikání nepotřebují žádnou kancelář a nezaměstnávají žádné zaměstnance, si často z úsporných důvodů umísťují sídlo své společnosti do svého vlastního domu či bytu.

Tato praxe nemusí být ale navzdory úsporám vždy ta nejvýhodnější, hovoří proti ní celá řada důvodů. Jedním z nich je fakt, že pokud zvolíte sídlo pro živnostníky (OSVČ) ve velkém městě, např. v Praze nebo Ostravě, máte šanci získat mnohem víc zákazníků. Praha poskytuje také mnohem větší anonymitu než malé obce, lze se tak lépe vyhnout i prosté lidské závisti.

Může hrozit např. exekuce majetku, který nepatří přímo živnostníkovi. Další důvod, proč není výhodné sídlo pro živnostníky ve vlastním bytě nebo domě je ochrana soukromí rodiny, neboť každý podnikatel v místě sídla své společnosti má umožnit kontakt společnosti s veřejností a orgány státní správy, které mají v některých případech právo provádět prohlídky provozovny (např. živnostenský nebo stavební úřad).

Naše společnost v rámci svých služeb je schopna poskytnout také sídlo pro živnostníky a umožnit jim využít veškerého zázemí virtuální kanceláře a tím se lépe soustředit na svou vlastní odbornou profesi.

 Získali jste dostatek informací? Objednejte si konzultaci k naší službě sídlo pro živnostníky.

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít