Konec anonymních akcií

Počínaje dnem 30.6.2013 již došlo k dlouho avizované a významné změně obchodního zákona týkající se anonymních listinných akcií na majitele a to konkrétně nabytím účinnosti zákona o některých opatřeních ke zvýšení transparentnosti akciových společností. Od tohoto data již nová akciová společnost (např. ready made a.s. založená po tomto datu) nemůže vydat akcie na majitele v listinné formě, čímž končí anonymita majitelů těchto akcií (akcionářů společnosti).

Pokud došlo k vydání listinných akcií na majitele před tímto datem, musí jejich formu akciová společnost změnit nejpozději do 30.6.2014. Po této lhůtě tedy definitivně končí možnost skrytého vlastníka akciové společnosti, akcie na majitele je / bude možné nadále vydávat, ale pouze v zaknihované formě či jako akcie imobilizované. V obou případech jsou akcie uloženy u depositáře cenných papírů, kterému je poskytnuta informace o jejich majiteli. Další formou akcií jsou akcie na jméno, na nichž je majitel uveden přímo.

Pokud nadále chcete požívat výhod anonymity akcií ve své akciové společnosti, doporučujeme využít za účelem skrytého vlastnictví takzvané offshore společnosti, které jsou registrované v některých daňových rájích s neveřejnými obchodními rejstříky. Standardním modelem pro skrytí vlastnictví a.s. bývá offshore společnost vystupující jako akcionář akciové společnosti, přičemž tato offshore společnost je ovládána osobou, o které nemusí být ve veřejně přístupných dokumentech a rejstřících žádná zmínka.

Tento model se doporučuje i při pořízení nové ready made akciové společnosti. Pokud Vás toto řešení zajímá, přečtěte si více informací na stránce naší služby offshore společnosti.

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít