Nevýhody ready made společností

Tento článek seznamuje s potenciálními nevýhodami koupení ready made společnosti. Než o nevýhodách by bylo lepší mluvit o rizicích. Čtěte, pokud vás zajímá, jaká nebezpečí a rizika může ready made společnost přinést. Jak ale uvidíte, pokud si vyberete seriózního poskytovatele ready made společnosti, máte vyhráno, protože se tím většině rizik vyhnete.

Poskytovatel ready made

Pokud chcete kupovat ready made společnost, měli byste si rozhodně vybrat důvěryhodného poskytovatele (prodejce). Cena není všechno, poskytovatel ready made společností by měl mít dostatečné zkušenosti a reference od spokojených zákazníků. Pokud nemá reference, znamená to, že něco není v pořádku a takovým poskytovatelům se doporučujeme vyhýbat velkým obloukem. Pokud je prodejce založených společností spolehlivý, vyhnete se mnoha dalším rizikům.

Ready made v obchodním rejstříku

Měli bychom si ověřit, zda je ready made skutečně zapsaná v obchodním rejstříku a že má splacený základní kapitál. Dejte si pozor, aby byl základní kapitál ready made společnosti splacený do plné výše. Dále je velmi vhodné si ověřit, že vámi kupovaná společnost má čistou obchodní historii a že nemá žádné závazky. Dluhy firmy by totiž při převodu přešly na vás a to jistě nechcete.

Cena za prodej ready made firmy

Jako nevýhodu můžeme považovat i nutnost zaplacení poplatku za zprostředkování, i když je pochopitelné, že služby spojené s prodejem hotových firem nebudou zadarmo. Proč se vůbec něco platí? Ready made firma se samozřejmě neobjeví jen tak zničehonic, stejně jako byste museli věnovat vy svoje úsilí a čas při zakládání společnosti, tak místo toho odvede tuto práci za vás poskytovatel. Jelikož je zakládání společností jeho hlavní obchodní činností, dovede tuto práci odvést rychleji a profesionálněji než člověk, který to nikdy předtím nedělal. Proto se v důsledku často vyplatí zaplatit si odborného poskytovatele než všechno zařizovat (ačkoli zdánlivě zadarmo) sám.

Nízká cena ready made

Dejte si pozor na příliš nízké ceny ready made společností. Např. nejnižší ceny ready made s.r.o. se v současnosti pohybují kolem 23 000 Kč. Firmy, které nabízí ready made výrazně pod touto cenou, jsou velmi podezřelé. Buď se může jednat o podvodníky, nebo nejsou v ceně zahrnuty skryté poplatky. Cena zkrátka nemusí být konečná a poskytovatel vám konečnou cenu tají (z důvodu, že nakonec bude mnohem vyšší než cena průměrná).

Proto se vždy informujte předem, co je v uvedené ceně zahrnuto, zda se jedná o cenu s DPH nebo bez DPH a co budete muset platit nad rámec uvedené ceny.

Dluhy a břemena ready made

Dluhy ready made společností již byly zmíněny. Nemusí se jednat jen o finanční závazky, ale i o jiná břemena, u kterých je potřeba ověřit, že neexistují. Mnoha problémům se vyhnete, když se obrátíte na spolehlivého poskytovatele s kladnými referencemi.

Profispolečnosti.cz je spolehlivá volba pro nákup ready made společností. Pokud nechcete osud své firmy a svých financí vložit do rukou podezřelé pokoutní firmy, obraťte se na profesionála, stabilní společnost na trhu, a tou je Profispolečnosti.cz.

 

Získali jste dostatek informací? Objednejte si některou z našich služeb!


Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít