Proč se stále vyplatí nákup ready made s.r.o.

Co je ready made společnost

Ready made společnosti jsou obchodní společnosti založené výhradně za účelem dalšího prodeje. Mají veškeré náležitosti, které má společnost mít. Jsou zapsány v obchodním rejstříku s veškerými údaji, které jsou k zápisu nutné, mají tedy název, svého jednatele, své sídlo i IČO, nikdy nevyvíjely žádnou obchodní činnost, mají tedy nulovou účetní historii a stoprocentní bezdlužnost. Mají rovněž již prodejcem splacený základní kapitál, není tedy nutno zřizovat zvláštní bankovní účet a kapitál na něj skládat. Základní kapitál kupující splatí buď v ceně ready made společnosti nebo se započte oproti budoucí výplatě zisku. 

Ready made společnosti se rozlišují podle své právní formy:

  • ready made společnost s ručením omezeným (ready made s.r.o.)
  • ready made akciová společnost (ready made a.s.)
  • ready made evropská společnost (ready made SE)

Každá ready made společnost může být i registrovaná jako plátce DPH, což je velkou výhodou pro podnikatele, kteří potřebují být plátci DPH již při začátku svého podnikání.

Výhody nákupu ready made společnosti

Zakoupením ready made společnosti se kupující vyhne zdlouhavému administrativního procesu, který je se zakládáním společností spojený, přestože se v poslední době už podstatně zkrátil. Zakoupením ready made společnosti si může usnadnit start podnikání začátečník, který zatím nemá žádné zkušenosti s podnikáním například proto, že dosud pracoval pouze jako zaměstnanec nebo třeba studoval. Prodej ready made společností je v současnosti nejčastější způsob pořizování společnosti v České republice.

Nákupem ready made společnosti začínající podnikatel ušetří především čas, protože s novou společností může její nový majitel disponovat prakticky okamžitě, přesněji od okamžiku konání valné hromady společnosti, na níž dojde k odvolání jejího dosavadního jednatele a ke zvolení nového a k souhlasu s převodem obchodního podílu.

Výhody nákupu společnosti s historií

Podnikatel, který hledá důvěryhodnou společnost s dobrým jménem, dá často přednost nákupu společnosti, která má za sebou již nějakou úspěšnou obchodní dráhu. Takový podnikatel má jedinečnou možnost zakoupit společnost s historií. Ready made společnost s historií je vhodná pro snazší získání bankovních úvěrů, státních dotací či jiných půjček. Prodejci ready made společností nabízejí společnosti s historií, které jsou prověřené, zcela bezdlužné a kupující si z nabízeného seznamu firem může vybrat podle délky jejich obchodní historie.

Výhody nákupu společnosti s vyšším kapitálem

Minimální zákonná výše základního kapitálu činí pro společnosti s ručením omezeným pouhou jednu korunu, 2 miliony pro akciovou společnost. V nabídce firmy Profispolečnosti.cz, předního prodejce ready made společností v ČR, však lze najít také ready made společnosti s vyšším než zákonným základním kapitálem, a to až do výše 10 milionů korun. Pořízením takové společnosti si kupující hned od počátku svého podnikání zajistí vysokou prestiž a úctyhodnou firemní image.

Od koho koupit ready made společnost?

Při nákupu ready made firmy je však nutno věnovat pozornost také důvěryhodnosti prodejce ready made firem. Profispolečnosti.cz jsou renomovaná společnost, která působí na českém trhu již víc než 15 let a o jejích kvalitách svědčí četné pozitivní reference spokojených klientů. Nové ready made společnosti od Profispolečnosti.cz zaručeně nevyvíjely obchodní činnost, mají vždy bezúhonného jednatele a stoprocentně splacený základní kapitál, ready made společnosti s historií jsou vždy prověřené, zaručeně bezdlužné a s dobrým jménem.

Pokud tedy potřebujete začít podnikat opravdu rychle, doporučujeme obrátit se na nás, rozhodně nebudete zklamáni.

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít