Založení společnosti na výrobu a údržbu sportovních potřeb, hraček a kočárků

Výroba, opravy a údržba sportovních potřeb, her, hraček a dětských  kočárků je živnost ohlašovací volná. Provozování volných živností  upravuje zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání neboli živnostenský zákon, ve znění pozdějších předpisů.

Obsah jednotlivých volných živností pak stanoví samostatná příloha č. 4 nařízení vlády č. 278/2008 Sb., o obsahových náplních jednotlivých živností. Podle tohoto nařízení je obsahem volné výše jmenované živnosti: Výroba,  opravy a údržba zboží a vybavení pro sport (zejména míčů, raket, pálek,  holí, lyží, lyžařského vázání, hůlek, sáněk, bobů, potřeb pro sportovní  rybaření, loveckých potřeb, horolezecké výzbroje, sportovních rukavic,  bruslí, luků, samostřílů, kuší), vybavení tělocvičen a atletických  zařízení, sportovních létajících zařízení, potápěčských dýchacích  přístrojů. Výroba, opravy a údržba panenek a jejich oblečení, zvířátek,  hračkových vybavení domácnosti, mechanických hraček, zejména vláčků,  autíček, kolových hraček používaných k jízdě, tříkolek, hračkových  hudebních nástrojů, zboží pro lunaparky, stolních nebo společenských  her, hracích karet, modelů, elektrických vláčků, stavebnic, skládaček,  elektronických her a podobně. Výroba, opravy a údržba dětských kočárků a  kočárků pro panenky.

Obsahem činnosti není výroba sportovního  oblečení, obuvi, přileb, sedlářského a brašnářského zboží, prostředků  ortopedické povahy, zbraní a munice, člunů a sportovních lodí, jízdních  kol a sportovních vozidel.

Založení firmy na provozování živnosti výroba, opravy a údržba  sportovních potřeb, her, hraček a dětských kočárků zahrnuje řadu  administrativních kroků. Rozhodne-li se podnikatel podnikat formou  s.r.o., je zapotřebí, aby

  • sepsal zakladatelskou listinu nebo společenskou smlouvu s.r.o.  formou notářského zápisu - dnem jejího podpisu je společnost s ručením  omezeným založena
  • zajistil sídlo společnosti s ručením omezeným
  • vyřídil živnosti s.r.o. formou ohlášení živnosti
  • složil základní kapitál s.r.o.
  • podal návrh do obchodního rejstříku na zápis s.r.o.
  • zaregistroval s.r.o. na finančním úřadě, orgánu státní správy sociálního zabezpečí apod.

Živnost volnou je možno ohlásit osobně na kterémkoli živnostenském  úřadě, prostřednictvím kontaktních míst veřejné správy Czech POINT nebo  elektronicky, prostřednictvím informačního systému Registru živnostenského podnikání. K ohlášení slouží Jednotný registrační formulář, který je ke stažení např. na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Profispolečnosti.cz s.r.o. jsou přední poradenskou firmou v oblasti zakládání společností.  Svým klientům dokážou poskytnout nejenom poradenství týkající se  zakládání společností, ale i konkrétní službu založení společnosti na  klíč, přesně podle klientových potřeb a požadavků. Kromě toho mohou  Profispolečnosti.cz nabídnout také firmy již hotové, tzv. ready made společnosti, se kterými lze začít podnikat z hodiny na hodinu.

Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít