Založení evropské společnosti

Co je evropská společnost? Jaké jsou výhody evropské společnosti? Proč založit evropskou společnost?

Evropská společnost

Evropská společnost SE, též evropská akciová společnost (nebo evropská obchodní společnost a evropská soukromá společnost) je právní formou společnosti, která se řídí právem evropské unie.

Výhody evropské společnosti

Jednou z výhod evropské společnosti je nižší počet osob než u české akciové společnosti. Do orgánů společnosti je zapotřebí pouze jeden člověk zastupující představenstvo a jeden člověk představující dozorčí radu, takže dohromady minimálně dvě fyzické osoby (při tzv. dualistické struktuře řízení). Pokud si zvolíte monistickou strukturu řízení (a volba mezi strukturami je další výhodou této právní formy), tak jsou sice zapotřebí tři osoby, ale ve společnosti pak vystupuje jen jeden orgán, tzv. správní rada.

Další výhody evropské společnosti jsou spojené s možností přesunu sídla společnosti a s nadnárodními fúzemi. Pokud se rozhodnete změnit evropskou společnost na národní, je to také možné. V neposlední řadě je výhodou evropské společnosti větší prestiž v očích obchodních partnerů a veřejnosti.

Ready made evropská společnost

Slyšeli jste již o ready made? Ready made evropské společnosti jsou firmy založené předem, nevykazující činnost. Ready made evropské společnosti jsou založené pouze za účelem rychlého a pohodlného prodeje.

Prodej evropské společnosti

Profispolečnosti.cz nabízí prodej evropských společností. Ceník evropských společností ready made naleznete zde. Koupě evropské společnosti od Profispolečnosti.cz zahrnuje služby, které jsou již v ceně ready made společnosti. Profispolečnosti.cz zajišťuje kompletní servis: vyřízené volné živnosti, soudní poplatek zápisu změn do obchodního rejstříku, garance zápisu do obchodního rejstříku, výpis z rejstříku trestů členů orgánů evropské společnosti atd. Více o prodeji evropských společností.

Evropská akciová společnost

Chcete koupit evropskou akciovou společnost? Profispolečnosti.cz je specialista v prodeji ready made společností. Jelikož máme s evropskými akciovými společnostmi (SE) mnoho zkušeností, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám poradíme.

 

Získali jste dostatek informací? Objednejte si některou z našich služeb!


Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít