Proč koupit společnost

Jaké jsou důvody koupení zavedené společnosti? Je lepší, když si koupím firmu nebo když se ji rozhodnu založit svépomocí?

Koupím firmu?

Jedním z důvodů pro nákup společnosti je rychlost. Zatímco u založení obchodní společnosti svépomocí trvá obvykle celý proces několik týdnů, s odborníkem je koupě firmy otázkou pouze několika hodin. Pokud se rozhodnete koupit firmu, soustřeďte se hlavně na její bezdlužnost, čistou historii firmy, celkovou cenu nákupu společnosti a reference na prodejce.

Více informací o kupování společností.

Koupě firmy

Zavedená společnost se nazývá ready made (ready company, ready mades, nesprávně redy made). Specializovaní prodejci umožňují zákazníkům např. nákup společností s.r.o., společností a.s. nebo koupi evropských společností SE. Profispolečnosti.cz nabízí prodej všech těchto uvedených právních forem.

Koupit ready made

Koupě založené společnosti vás zbaví mnoha byrokratických průtahů. Po nákupu ready made společnosti můžete začít podnikat velmi brzy. Ready made firmy mají splacený základní kapitál, takže jsou finančně dostupnější.

Nákup společnosti s.r.o.

Společnosti s.r.o. určené pro nákup jsou již zapsané v obchodním soudu a mají plně splacený základní kapitál. Profispolečnosti vám umožní nákup společnosti s.r.o., která má již vyřízené volné živnosti. Více informací o nákupu firem s.r.o. najdete zde.

Koupě evropské společnosti

Evropské společnosti jsou jednoduše řečeno akciové společnosti s evropskými prvky. Mají celoevropskou prestiž, systém řízení evropské společnosti je přibližně stejný jako u tuzemských akciových společností a na rozdíl od tuzemských a.s. stačí pouze 2 osoby do orgánů firmy. Pokud se rozhodujete, zda koupit evropskou společnost, můžete ji  získat od Profispolečnosti.cz, více informací o nákupu evropské společnosti zde.

 

Získali jste dostatek informací? Objednejte si některou z našich služeb!


Objednejte on-line Seznam společností Poskytnutí sídla
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít